تبلیغات
نقد بررسی بازی ها

پیام مدیر

نویسندگان

آرشیو مطالب

مطلب34

معنی شجاعت در حماسه ای بی نظیر

نویسنده : kian - در : پنجشنبه 10 شهریور 1390

سری بازی های Kingdom Under Fire از آن دسته از بازی های نقش آفرینی ای هستند که توسط بازیکنان چندان شناخته شده نیستند. این عنوان در خیلی از قسمت هایش از المان های نقش آفرینی رایج در سایر بازی های روز استفاده نمی کند و به همین دلیل دارای سبکی بسیار منحصر به فرد است. استودیوی بازیسازی Blueside که در کره جنوبی قرار دارد، در حال ساخت نسخه دوم این سری از بازی ها است و نکته جالب اینجاست که در Kingdom Under Fire II هم نباید انتظار یک بازی نقش آفرینی مانند Dragon Age II یا The Witcher 2 را داشت. با اولین نگاه به این عنوان، متوجه خواهید شد که KUFII یک بازی بسیار شگفت انگیز است که اکثر بازیکنان را غافلگیر می کند.

البته کسانی که نسخه اول این عنوان را بازی نکرده اند، نباید نگران چیزی باشند. نسخه دوم، از آن دسته از بازی هایی است که بدون نیاز به نسخه اول می تواند بازیکنان را با همه اتفاقات گذشته آشنا کند. KUFII ترکیب بسیار عالی ای از یک بازی حماسی با محیط های بسیار بزرگ است که قابلیت های یک بازی MMO را هم در خود قرار داده است. سازندگان این عنوان با استفاده از این فرمول یک بازی بسیار شگفت انگیز را در دست ساخت دارند. شاید شنیدن واژه MMO شما را یاد عنوان هایی بیندازد که چندان از نظر بصری چنگی به دل نمی زنند، اما KUFII از نظر جلوه های بصری و گرافیکی بی نظیر است و یک گرافیک مثال زندی را پیش روی بازیکنان قرار خواهد داد.

در جدیدترین نمایش ها، سازندگان مراحل مختلفی از این عنوان را بازی کردند و این موضوع نشان دهنده آن بود که مراحل ساخت بازی بسیار جلو رفته و شاید نزدیک به پایان باشد که آن ها قسمت هایی از آن را به صورت قابل بازی به نمایش درآوردند. مراحلی که سازندگان آن ها را بازی کردند، نشان دادند که چرا بازیکنان باید درباره این عنوان بسیار زیبا، هیجان زده باشند. Kingdom Under Fire II به بازیکنان این اجازه را می دهد که قهرمان دلخواهشان را در میان یکی از سه کلاس موجود در بازی خلق کنند. در این عنوان، بازیکنان واقعاً نقش یک قهرمان را در اختیار خواهند داشت که هم در میادن نبرد حضور دارد و هم می تواند سایر سربازها را رهبری کند و به آن ها فرمان دهد.

سازندگان برای اینکه کنترل سایر سربازها برای بازیکنان در این عنوان راحت کنند، المان های سبک RTS را هم به بازی اضافه کرده اند. در جریان بازی، بازیکنان می توانند ضربه های ترکیبی بسیار زیبا و جادوهای مختلفی را اجرا کنند. در این بازی اجرای برخی از جادوها، باعث می شود که یاران خودی نیز قدرت بیشتری بدست بیاورند. زمانی که سازندگان مشغول بازی کردن برخی از قسمت های بودند، شخصیت اصلی بازی یک تنه به میان گروهی از دشمنان حمله کرد و نوعی قدرت خاص را از خود آزاد کرد تا بتواند با سرعت زیاد خودش را به پشت سر دشمنان برساند و آن ها را از بین ببرد. از دیگر قسمت های جالب بازی، نحوه حرکت دوربین است.

دوربین در جریان مبارزه ها بسیار عالی عمل می کند و برای بالا رفتن هیجان در بازی، دوربین در زمان نبردها تکان های متعددی هم می خورد. خلق چنین قابلیتی برای بازی هیجان خاصی به آن بخشیده و خیلی ها را غافلگیر کرده است. در نگاه اول به این بازی شاید فکر کنید که از آن دسته از بازی هایی است که در آن فقط باید دکمه های مربوط به حمله را فشار داد و نیاز به کار دیگری نیست، اما در Kingdom Under Fire II قابلیت های دیگری نیز دیده می شوند تا روند بازی برای بازیکنان متنوع باشد. بازیکنان با پریدن می توانند خودشان را میان نیروهای مختلف قرار دهند، اما در زمان پرش و در حالتی که تقریباً شبیه به پرواز کردن می ماند، می توانند فرمان هایی را هم اعلام کنند.

بازیکنان در این عنوان در نقش قهرمانی قرار می گیرند که قدرت فرماندهی و رهبری دارد. بازیکنان باید هم به مبارزه ها توجه کنند و هم به نحوه قرار گرفتن نیروهایشان در میدان نبرد نظارت داشته باشند. به طور مثال باید از نیروهای پشتیبانی خودی محافظت کنند تا توسط نیروهای دشمن نابود نشوند. اینجاست که قابلیت های RTS بازی بیشتر خودنمایی خواهند کرد. از دیگر قسمت های اعجاب انگیز بازی، این است که بازیکنان در یک زمان شاهد اتفاقات زیادی هستند که در بازی رخ می دهد. صدها و شاید هزاران نیروی مختلف در طول بازی دیده می شوند که هر کدام از آن ها دارای جزئیات فوق العاده ای هستند. یک سری از آن ها دارای تیر و کمان هستند، یکسری از آن ها از طریق آسمان حمله می کنند و یکسری از آن ها هم در نبردهای نزدیک دیده می شوند.

محیط بازی بسیار شلوغ است و در هیچ بازی ای این همه نیروهای مختلف را با این کیفیت مشاهده نخواهید کرد. در همین بین، ناگهان یک هیولای بسیار بزرگ نیز در بازی پدیدار می شود. یک Troll بسیار بزرگ که با هر ضربه، سربازان بسیاری را نابود می کند. طوری به سربازها ضربه می زد که آن ها مانند پرکاه به هوا پرتاب می شدند. در ادامه بازی نیز گروهی اژدها وارد نبرد عظیم بازی شدند و با آتش های سبز رنگشان تعداد زیادی از سربازان را به خاکستر تبدیل کردند. اکشن این بازی بسیار عالی و فوق العاده است و همین طور برای علاقه مندان به بازی های RPG یک عنوان خوب به حساب می آید. سیستم طراحی قهرمان در این بازی به صورتی است که بازیکنان می توانند قهرمان دلخواهشان را در بازی خلق کنند.

سازندگان آزادی عمل بسیار زیادی را در این بازی خلق کرده اند تا بازیکنان بتوانند لباس، تجهیزات و فرمان های مختلف را برای شخصیت مورد نظرشان طراحی کنند. در این بازی بیش از 100 سرباز مختلف آن هم فقط در ابتدای بازی حضور خواهند داشت و این رقم با پیشرفت بازیکن در بازی خیلی بیشتر از این خواهد شد. KUFII از جمله بازی هایی است که یک محیط چندنفره بسیار بزرگ را پیش روی بازیکنان قرار می دهد. دنیای بازی Kingdom Under Fire II جایی را برای بازیکنان فراهم کرده که می تواند میزبان هزاران بازیکن در یک لحظه باشد. زمانی که شما در دنیای این بازی با پای پیاده یا با وسیله های پرنده مختلف سفر می کنید، بازیکنان مختلف و محیط های جدیدی را خواهید دید که آن ها هم به دنبال ماجراجویی تازه ای وارد این بازی شده اند.

اما بازی به صورتی طراحی شده که تمام بازیکنان موجود در بازی نمی توانند در یک نبرد خاص حضور داشته باشند. در هر نبردی که در بازی رخ می دهد، تنها هشت قهرمان می توانند حضور داشته باشند. قابلیتی که باعث می شود بازیکنان در نبردها ارتباط بهتری با هم پیدا کنند و به نوعی یک رابطه را در این بازی آغاز کنند. سازندگان این بازی با خلق یک موتور بازیسازی ویژه برای این عنوان کهFame Tech 2  نام دارد، کاری کرده اند که بازیکنان احساس کنند که در نبردهایی قرار دارند که قبلاً در فیلم های Blockbuster هالیوود، آن ها را مشاهده کرده اند.

وجود سه نژاد خاص به نام های Dark Legion ،Encablossa و Human Alliance و بیش از 100 حالت سرباز که از بین آن ها می توان به Archers, Paladins, Inquisitors, Air Units, Army Band, Bone Dragon, Mammoth اشاره کرد، باعث شده که بازیکنان مانند این عنوان را در هیچ کجا پیدا نکنند. هنوز تاریخ عرضه دقیقی از این بازی منتشر نشده است. قبلاً اعلام شده بود که KUFII در سال 2011 راهی بازار خواهد شد، اما بی خبری شدید از این عنوان، باعث شده که کم کم به این نتیجه برسیم که این عنوان در سال 2012 راهی بازار خواهد شد.


 

نظرات()

لینك دوستان

آمار و اطلاعات

امروز :

کل بازدید :

بازدید امروز :

بازدید دیروز :

بازدید این ماه :

بازدید ماه قبل :

تعداد کل پست ها :

آخرین بازدید :

آخرین بروز رسانی :

متفرقه

نظر سنجی