تبلیغات
نقد بررسی بازی ها

پیام مدیر

نویسندگان

آرشیو مطالب

مطلب35

جایی بین آسمان و زمین

نویسنده : kian - در : پنجشنبه 10 شهریور 1390

بدون شك بزرگترین بازی Sony در Gamescom امسال Uncharted 3 بود كه پس از نمایش خیره كننده E3، اینبار حتی بزرگتر از قبل، همه را در جای خود میخكوب كرد. نمایش بازی در یك فرودگاه بود كه نیتن (Nathan) همراه با ایلنا (Elena) مخفیانه وارد آن شده بودند. موسیقی ای به سبك خاورمیانه شنیده می شود و نیتن و ایلنا آرام در حال حركت كردن روی سقف یك سوله هستند. اولین موضوعی كه چشم ما را می گیرد، انیمیشن های بسیار نرم شخصیت ها است كه خیلی طبیعی حركت می كنند. همانند همیشه مسئولین Naughty Dog زمانی را صرف نشان دادن Draw to Distance خیره كننده بازی می كنند تا قدرت خود را در زمینه گرافیكی به رخ همه بكشند.

نمایش آسمان پر ستاره و یك هواپیمای عظیم واقعاً نفس گیر است. هدف، وارد شدن به هواپیمایی است كه در حال بارگیری است. نیتن از یك نردبان پایین می رود و پس از آن یك Cut-Scene نمایش داده می شود. نیتن قصد دارد وارد هواپیما شود و برای این كار باید از یك نرده بگذرد. او چشمش به یك ماشین در همان نزدیكی می خورد و به ایلنا می گوید كه او از نرده رد می شود و سپس به ایلنا كمك خواهد كرد كه او هم همراهش بیاید، ولی به محض اینکه نیتن به آن طرف می پرد، از ایلنا می خواهد كه همراهش نیاید، چون نیتن می داند راهی كه می رود بسیار خطرناك است و رو به ایلنا در یك صحنه احساسی می گوید: "من یه بار تو رو از دست دادم و دیگه نمی خوام این اتفاق بیفته... سوار اون جیپ شو و از اینجا خارج شو."

طراحی شخصیت ها و احساساتی كه در صورت آن ها نشان داده می شود، فوق العاده است. صورت نیتن كمی آفتاب سوخته شده و خیلی بالغ تر از قبل به نظر می رسد. طراحی لباس ها، به خصوص چفیه ای كه نیتن دور گردن خود پیچیده، واقعاً بی نقص است و حتی تكان خوردن نخ های ریز آن ها هم معلوم است. نیتن آرام آرام و به صورت مخفیانه به سمت هواپیما حركت می كند، ولی ناگهان هواپیما سرعت می گیرد و او هم سرعت خود را بیشتر می كند و در همین حین گاردهای اطراف متوجه حضور او می شوند. حالا وقت فرار است. نیتن در حالیكه تیرهای فراوانی به سمت او شلیك می شود، از روی كانتینرهای اطراف حركت می كند و با اسلحه خود، دشمنان سر راه را از پا درمی آورد.

اینبار می توانید با پریدن به سمت دشمنی در یك سمت دیگر، او را از پا درآورید و همچنان سریع بدوید. نیتن با انیمیشنی متفاوت در دویدن، نفس نفس زنان با تمام وجود به دنبال هواپیمایی كه هر لحظه ممكن است از زمین بلند شود، می دود. هواپیما فاصله بیشتری می گیرد و به نظر می رسد که تلاش بی فایده است. در همین لحظه ناگهان ایلنا با جیپ خود جلوی شما می پیچد و حال با جیپ زیر هواپیما در حال حركت كردن هستید. نیتن قصد دارد به چرخ هواپیما برسد و با گرفتن چرخ و بسته شدن آن، بدون بلیط و بدون تأخیر در پرواز سوار هواپیما شود! او وارد یك كابین تنگ می شود كه ناگهان یك گارد گردن كلفت متوجه حركت نیتن در زیر پای خود می شود و او را گرفته و به بدنه هواپیما می كوبد و در بزرگ پشتی هواپیما را باز می كند تا نیتن را از آسمان به زمین پرت كند.

در اینجا باید در حالیكه گارد شما را گرفته، با مشت های خود به صورت او ضربه بزنید. مشت ها بی فایده هستند و نیتن سعی می كند که اسلحه خود را از جیب خود دربیاورد كه گارد متوجه شده و اسلحه را به سمتی دیگر پرت می كند. او نیتن را به انتهای هواپیما می برد و نیتن كه همانند بچه ای در دستان گارد گردن كلفت گرفتار شده، می گوید: "نه.. نه، بیا این مشکل رو با حرف زدن حل کنیم." و از آنجایی كه گارد به نظر نفهم تر از این حرف ها است، آماده پرتاب كردن نیتن می شود! در اینجا باید با مشت های خود مبارزه ای تن به تن را برای نجات جانتان انجام دهید. مبارزات نزدیك واقعاً پیشرفت عظیمی داشته اند و خیلی عمیق تر و هیجانی تر از قبل شده اند.

پس از به زمین خوردن گارد، نیتن سریع به سمت كالاهایی كه در عقب هواپیما وجود دارند، حركت می كند و با باز كردن چتر یكی از آن ها، باعث پرتاب شدن تمام وسایل هواپیما به بیرون می شود. حتی ماشین ها هم به هوا می روند و شما باید از اجسامی كه به سمتتان می آیند جاخالی دهید، ولی ناگهان تعداد زیادی بسته به سمتتان پرتاب می شوند و نیتن از هواپیما به بیرون می افتد. در حالیكه در اینجا هیجان به اوج رسیده و مطمئن هستید كه كار نیتن تمام است، او بند یكی از بسته ها را می گیرد و آویزان به دنبال یك هواپیما نمایش خود را به پایان می رساند. Uncharted 3: Drake's Deception بدون شك سینمایی ترین بازی ای بود كه در این نمایشگاه دیدم و كارگردانی و جنبه هنری آن كاملاً بی نقص بود. به نظر من این بازی از نظر گرافیكی یك سر و گردن از تمام بازی هایی كه امسال عرضه می شوند، بالاتر است و فكر نكنم تا سال های سال هم عنوانی بتواند به آن نزدیك شود.

نظرات()

لینك دوستان

آمار و اطلاعات

امروز :

کل بازدید :

بازدید امروز :

بازدید دیروز :

بازدید این ماه :

بازدید ماه قبل :

تعداد کل پست ها :

آخرین بازدید :

آخرین بروز رسانی :

متفرقه

نظر سنجی