تبلیغات
نقد بررسی بازی ها

پیام مدیر

نویسندگان

آرشیو مطالب

مطلب37

مصاحبه با کارگردان Final Fantasy XIII-2

نویسنده : kian - در : جمعه 11 شهریور 1390

سری بازی های Final Fantasy از معدود بازی های RPG هستند که طرفداران بیشماری دارند. طرفدارانی که خود را به شکل شخصیت های این سری از بازی ها درمی آورند یا همیشه در حال جمع آوری آیتم های ویژه این شخصیت ها در بازار هستند. با وجود چنین طرفداران سرسختی، کاملاً مشخص است که چرا این سری از بازی ها نزدیک به 25 سال است که در حال ساخت هستند. اکنون هواداران این سری از بازی ها منتظر عرضه بازی Final Fantasy XIII-2 هستند و به همین دلیل سایت IGN مصاحبه ای را با آقای موتومو توریاما (Motomu Toriyama) کارگردان این بازی انجام داده که در آن درباره نسخه جدید و تغییرات آن نسبت به نسخه قبلی سوال شده است.

IGN: بازی FFXIII-2 با محیط بسیار بزرگتری بازگشته است. این چیزی است که خطی بودن بازی برای بازیکنان را به وسیله آن برطرف کرده اید؟

توریاما: تیم سازنده بازی انتقاداتی که به مراحل نسخه قبلی داشته اند را بسیار جدی گرفتند و در FFXIII-2 روی برطرف کردن آن ها تمرکز کرده اند و سعی کرده اند تا چیزی را به وجود بیاورند که بازیکنان خواسته اند. ما محیط بزرگی را در بازی به وجود آورده ایم، اما اگر به بازی دقت کنید، متوجه می شوید که Open-World نیست، اما حال و هوای یک عنوان اینچنینی را دارد. همین موضوع باعث شده که گیم پلی بازی از حالت خطی خارج شود. ما حالت کلی گیم پلی بازی را تغییر داده ایم تا بازیکنان از آزادی به وجود آمده در بازی استفاده کنند و بتوانند به خوبی در محیط بازی گردش کنند و آیتم های مختلف را بدست بیاورند. ما همچنان قسمت های خوب بازی که در نسخه قبلی هم وجود داشتند را نگه داشتیم. قسمت هایی مانند یک داستان بسیار خوب.

IGN: می توانید کمی بیشتر درباره نبردهای سینمایی بازی که در طول مبارزه ها رخ می دهند، توضیح دهید؟ چه چیزی شما را قانع کرد که در مبارزه ها از صحنه های Quick Time Event استفاده کنید؟

توریاما: یکی از بزرگترین طرح هایی که ما قصد انجام آن را داشتیم، این بود که بازیکنان احساس کنند گیم پلی بازی را در دست دارند. با این کار، بازیکنان این حس را پیدا می کنند که خودشان در حال انجام مبارزه ها هستند. یکی از همین کارها استفاده از صحنه های سینمایی در مبارزه ها بود و به همین دلیل بازیکنان حسی کنترل کردن مبارزه ها را بدست خواهند آورد. حتی در قسمت جلوه های ویژه بازی این کار را انجام دادیم تا بازی هیجان انگیزتر بشود. این کار باعث می شود که بازیکنان احساس بهتری نسبت به شخصیت اصلی بازی پیدا کنند و با آن ارتباط بهتری برقرار کنند. هدف ما این بود که احساس بازیکنان بخشی از مبارزه ها باشد.

IGN: آیا شکار هیولاها که در FFXIII وجود داشت، در این نسخه هم دیده خواهد شد؟

توریاما: روند بازی با تغییرات زیادی همراه بوده تا بخش شکار هیولاها در محیط بازی برای بازیکنان جذاب تر باشد. بازیکنان می توانند این حالت را در Mini Gameها و مأموریت های جانبی بازی تجربه کنند.

IGN: چه فکری در پس تغییر مبارزه های خودکار در FFXIII-2 نسبت به مبارزه های گردش آزاد در FXIII بوده است؟

توریاما: در نسخه قبلی، بازیکنان هیولاها را در محیط بازی مشاهده می کردند و می توانستند خود را برای مبارزه با آن ها آماده کنند، اما در FFXIII-2 ما این سیستم را تغییر دادیم تا بازیکنان احساس تنش بیشتری در بازی داشته باشند و در هر لحظه انتظار یک مبارزه را داشته باشند. دشمنان ممکن است به یکباره به شما حمله کنند و اینجاست که بازیکن باید با تمرکز بیشتری بازی کند. ما جلوه های بصری بازی در این قسمت ها را با توجه به قابلیت های کنسول های HD تغییر داده ایم، اما همچنان هیولاهایی در محیط بازی حضور دارند که از قبل قابل دیدن باشند و بازیکنان بتوانند با دیدن آن ها منتظر یک مبارزه باشند.

IGN: سال گذشته به این موضوع اشاره کردید که بخشی از قسمت های هنری بازی را از FFXIII حذف کردید تا در آن ها در یک بازی جدید استفاده کنید. آیا این کار برای این بود که بازیکنان با دنیای این بازی بیشتر آشنا شوند و با شخصیت Lightning ارتباط بیشتری برقرار کنند؟

توریاما: طرح های هنری برای استفاده در یک بازی جدید استفاده نشد، اما وجود آن ها برای طرح های اولیه ما نیاز بود. به هر حال از آن طرح ها در FFXIII-2 استفاده نشده است. یکی از مهم ترین دلایلی که ما برای نسخه قبلی یک دنباله در نظر گرفتیم، همان چیزی بود که شما در سوالات به آن اشاره کردید. ما می خواستیم بازیکنان را به اعماق دنیای بازی و شخصیت اصلی آن ببریم. بازی داستانش را با مراحل جدید پشت سر خواهد گذاشت. همچنین می خواستیم بازی ای خلق کنیم که مشکلات نسخه قبلی را نداشته باشند و آن چیزی باشد که بازیکنان می خواهند.

نظرات()

لینك دوستان

آمار و اطلاعات

امروز :

کل بازدید :

بازدید امروز :

بازدید دیروز :

بازدید این ماه :

بازدید ماه قبل :

تعداد کل پست ها :

آخرین بازدید :

آخرین بروز رسانی :

متفرقه

نظر سنجی