تبلیغات
نقد بررسی بازی ها

پیام مدیر

نویسندگان

آرشیو مطالب

مطلب43

بهترین عناوین بازسازی شده این نسل

نویسنده : kian - در : جمعه 11 شهریور 1390

جدید خاطره با عناوینی كه سال ها پیش از آن ها لذت برده ایم، مسلماً خیلی شیرین خواهد بود. به همین منظور، تصمیم گرفتیم که پنج عنوان برتری كه در این نسل بازسازی شده اند را با هم بررسی كنیم.

The Tomb Raider Trilogy

 

در حقیقت نام این بسته را می توان Crystal Dynamics Collection هم گذاشت، چون در این بسته سه بازی كه این شركت تحت نام Tomb Raider عرضه كرده را مشاهده می كنیم. همیشه از عناوین Tomb Raider لذت بردم. از شماره اول تا Legend، این بازی افت و خیز زیادی داشته، ولی همیشه ماجراجویی در مقبره های نمناك در كنار لارا كرافت (Lara Croft) جذاب بوده است. به نظر من Legend زیباترین Tomb Raider بود كه تا به حال ساخته شده است. Crystal Dynamics به خوبی پتانسیل این بازی را درك كرد و همانند نام آن افسانه خلق كرد. قرار گرفتنAnniversary  در این بسته خیلی جالب است، چون خود این بازی یك بازسازی بود و دوباره به حالت HD درآمد. این نسخه هم یكی از زیباترین عناوین Tomb Raider بود كه بیشتر به حل معما تكیه داشت. نسخه سوم از كارهای Crystal Dynamics كه خود در این نسل عرضه شد، عنوان درخوری نبود. Underworld را می توان ضعیف ترین كار Crystal Dynamics نامید. در این بسته Remaster شده، ما شاهد پالیش های بسیار خوبی در بخش گرافیك هستیم و می توان سه گانه داستان لارا كرافت را روی PS3 تجربه كرد.

مجید نوردوست

Tomb Raider یکی از بازی های مورد علاقه من است، اما نسخه های اخیر این سری از بازی ها مانند عنوان های گذشته جذاب نبودند. Crystal Dynamics با نسخه های جدیدش به بن بستی رسیده بود که می شد تکرار و عدم نوآوری را آن دید، اما هر چه باشد Tomb Raider طرفداران زیادی در سرتاسر دنیا دارد و خیلی ها زمان زیادی را با این سری از بازی ها گذرانده اند. بازی Tomb Raider Collection می تواند یک بسته بسیار عالی برای این طرفداران باشد. نسخه های بازسازی شده که تا حدودی ضعف های نسخه های گذشته در آن ها به چشم نمی خورند و با قیمتی فوق العاده هر بازیکنی را به سمت خودش وسوسه می کند. به شخصه دوست داشتم در این بسته نسخه های اولیه این بازی که در زمان خود انقلابی به پا کرده بودند را قرار می دادند.

The Sly Collection

 

من آنچنان طرفدار بازی های پلتفرمر نیستم، ولی سری Sly همیشه برایم جذاب بوده است. اینكه در قالب یك دزد كه در حقیقت یك راكون است، قرار بگیرید، خیلی بامزه است. آن هم دزدی كه كار خود را نه تنها بد نمی داند، بلكه عقیده دارد که كار شرافتمندانه ای انجام می دهد. تلفیق این دنیای حیوانات و كارتونی در قالب یك فضای Noir واقعاً هنر Sucker Punch را نشان می داد. این سری به اندازه Ratchet & Clank معروف نبود. بنا به این موضوع در این نسل ادامه ای از Sly ندیدیم كه به تازگی نسخه چهارم بازی تأیید شد. شما نه تنها بازی را با كیفیت بسیار بالاتر تجربه خواهید كرد، بلكه می توانید از تكنولوژی 3D آن هم استفاده كنید. این بسته را به هیچ وجه از دست ندهید.

 

بازی های پلتفرمر از جمله سبک های مورد علاقه من هستند و به شخصه با این سبک از بازی ها بیشتر از عنوان های اکشن ارتباط برقرار می کنم. روند هیجانی و چالش برانگیز این سبک از بازی ها به گونه ای است که نمی توان در عنوان های دیگر مانند آن را دید. Crash Bandicoot ،Ratchet & Clank ،Jack & Daxter و Banjo Kazooie عنوان های مورد علاقه من در سبک پلتفرمر هستند، اما در این بین، جا دارد تا یادی هم از سری بازی های Sly Cooper کرد. سری بازی هایی که شخصیت اول آن را می توان رابین هود صنعت بازی دانست. فضاسازی و گیم پلی این عنوان  تفاوت زیادی با سایر بازی های پلتفرمر داشت و به همین دلیل جزو محبوب ترین بازی های کنسول PS2 به حساب می آمدند، اما در نسل جدید طرفداران این سری از بازی ها دوباره با عنوان محبوبشان تجدید دیدار کردند و نسخه های قبلی این عنوان را در مجموعه ای به نام The Sly Collection روی کنسول PS3 تجربه کردند. یک بازسازی بسیار خوب که می تواند باز هم ساعت ها بازیکنان را سرگرم کند. همچنین بد نیست بدانید که تیم بازسازی این مجموعه هم اکنون روی نسخه چهارم این سری از بازی ها کار می کند.

God of War Collection

 

من هیچ وقت با سری God of War ارتباط برقرار نكردم، ولی هیچ گاه این موضوع را به خاطر ضعف بازی قلمداد نكرده ام. بسته Collection بازی God of War به جرأت یكی از بهترین بازسازی هایی است كه روی PS3 انجام شده است. گرافیك God of War II به تنهایی روی PS2 فوق العاده بود و بازسازی HD آن روی PS3 خیلی جذاب بود. برای كسانی كه فرصت نكرده اند این سری را روی PS2 تجربه كنند، این بهترین فرصت است تا دو بازی با كیفیت را روی یك Blu-ray تجربه كنند.

 

در کنسول PS2 نمی توان به عنوانی بهتر از سری بازی های God of War اشاره کرد. ماجرای کریتوس (Kratos) و خدایان المپ به اسطوره ای تبدیل شد که هرگز مانند آن را در صنعت بازی های کامپیوتری نخواهیم دید. این سری از بازی ها به قدری محبوب و معروف شدند که  عرضه نسخه های یک و دو آن به صورت HD برای کسانی که آن ها را بازی نکرده بودند، حکم یک گنج گرانبها را پیدا کرد. دو نسخه اولیه سری بازی های God of War اینبار روی PS3 با گرافیک بهتر و 60 فریم بر ثانیه یک تجربه جدید را به ارمغان آورد.

Chronicles of Riddick: Escape From Butcher Bay

 

Riddick یكی از زیبازی هایی بود كه در طول زندگی خود تجربه كردم. سالی كه این بازی عرضه شد، همه انتظار یك عنوان ضعیف كه از روی فیلم ساخته شده بود را داشتند، ولی این بازی به قدری بزرگ بود كه نه تنها فیلم خود را تحت الشعاع قرار داد، بلكه جوایز زیادی از جمله بهترین بازی سال را هم برد. بازی نه تنها از لحاظ گرافیكی جهشی بزرگ بود، بلكه از نظر گیم پلی به طور كلی ساختار جدیدی به سبك FPS ارائه كرد. تركیب سبك مخفی كاری در نمای اول-شخص با فضای تاریك Butcher Bay خیره كننده بود. Starbreeze تصمیم گرفته بود كه این عنوان را برای این نسل بازسازی كند. این در حالی بود كه گرافیك Riddick كه در سال 2004 عرضه شد، هنوز دیدنی بود و سایه پردازی این بازی هنوز آبروی بسیاری از بازی های این نسل را می برد. Starbreeze برای اینكه این بسته را با ارزش كند، یك دنباله هم برای آن به نام Assault in Dark Athena عرضه كرد كه بدون شك Riddick را به یكی از با ارزش ترین بازسازی های این نسل تبدیل كرد.

 

ابتدا باید این نکته را یادآوری کنم که من به اندازه آقای نیکوفر شیفته Riddick نیستم، اما این موضوع باعث نمی شود که از کنار این عنوان به راحتی عبور کرد. در بین این همه بازی بازسازی شده ای که راهی بازار شدند، هیچ کدام به اندازه این عنوان ارتقاء پیدا نکردند. نسخه جدید این عنوان را نمی توان یک عنوان فقط HD شده با بهبودهای گرافیکی دانست. این عنوان یک بازی کاملاً بازسازی شده بود که همه چیز آن به حالت HD و برای کنسول های نسل حاضر طراحی شده بود. به نظرم توضیحات من درباره این بازی کافی بود و اگر به توضیحات بیشتر نیاز داشتید، به گفته های آقای نیکوفر عزیز مراجعه کنید!

Prince of Persia Classic Trilogy HD

یكی از پر طرفدارترین بازی ها در ایران سری Prince of Persia است.  قطعاً سه نسخه اول این بازی در دل بسیاری از بازیكنان جهان جا شد و همه خاطرات فراموش نشدنی از بازگرداندن زمان تا بالا رفتن از در و دیوار داشته اند. گر چه Prince of Persia در هر نسخه نسبت به قبل كمی افت داشته، ولی گیم پلی جذاب و داستان پیچیده اش، این سری را برای هر بازی دوستی به یك امر حیاتی تبدیل می كند. بسته بازسازی شده Prince of Persia همانند سایر بازسازی ها تغییر آنچنانی در گرافیك نداشته، ولی مسلماً یادآوری خاطرات این بازی برای بسیاری جذاب است.

در کشور ما کمتر کسی را می توان پیدا کرد که اهل بازی کردن باشد، اما سری Prince of Persia را بازی نکرده باشد. این سری از بازی ها بجز نسخه سال 2008 در این نسل، نمایش فوق العاده ای نداشتند، اما سه گانه Sands of Time که در نسل قبلی راهی بازار شده بود، این سری از بازی ها را به یکی از محبوب ترین بازی های اکشن-ماجراجویی زمان خودش تبدیل کرد. موفقیت های این سری از بازی ها باعث شد که Ubisoft نیز به فکر بازسازی برخی از عنوان های گذشته اش بیفتد. سری Prince of Persia اولین اقدام این کمپانی در همین راستا بود. یک بازی خوب از سه گانه Prince of Persia به قابلیت های 3D خیلی از بازیکنان را وادار به تجربه دوباره این سری از بازی ها کرد.

در آخر باید به این موضوع نیز اشاره کرد که، امسال از آن سال هایی است که نسخه های بازسازی شده زیادی از بازی های گذشته راهی بازار خواهند شد. سری بازی های Metal Gear Solid ،Splinter Cell ،Zone of the Enders ،Silent Hill، نسخه های PSP سری بازی های God of War و ICO and Shadow of the Colossus نیز حتماً ارزش بازی کردن را خواهند داشت.

نظرات()

لینك دوستان

آمار و اطلاعات

امروز :

کل بازدید :

بازدید امروز :

بازدید دیروز :

بازدید این ماه :

بازدید ماه قبل :

تعداد کل پست ها :

آخرین بازدید :

آخرین بروز رسانی :

متفرقه

نظر سنجی