تبلیغات
نقد بررسی بازی ها

پیام مدیر

نویسندگان

آرشیو مطالب

مطلب6

شرح کامل کنفرانس Microsoft در E3 2011

نویسنده : kian - در : چهارشنبه 9 شهریور 1390

امسال نیز مانند سال های گذشته، Microsoft اولین کمپانی ای بود که کنفرانسش را در E3 برگزار می کرد. بعد از سال بسیار موفقیت آمیزی که این کمپانی با فروش Kinect و کنسولXbox 360 پشت سر گذاشت، خیلی ها منتظر رونمایی عنوان های جدید و بازی های مختلف برای Xbox 360 و Kinect بودند. همانند سال های گذشته، این کنفرانس با نمایش قسمت هایی از نسخه جدید سری بازی های Call of Duty آغاز شد. اینبار نوبت دست اندرکاران استودیوی بازیسازی Infinity Ward بود که به روی صحنه بیایند و قسمت هایی از این بازی را به حاضران نمایش دهند. بعد از این نمایش هفت دقیقه ای که با استقبال تماشاچیان روبرو شد، آقای دان متریک (Don Mattrick) از Microsoft Interactive Entertainment به روی صحنه آمد و پس از خوشامد گویی و صحبت های ابتدایی، از صحنه خارج شد و دست اندرکاران استودیوی بازیسازی Crystal Dynamic با نسخه جدید سری بازی های Tomb Raider وارد شدند.

 
برای اولین بار و آن هم در کنفرانس Microsoft اولین نمایش در بخش گیم پلی Tomb Raider جدید به نمایش درآمد. این قسمت به صورت کاملاً Real-Time بازی می شد، خیلی از حضار را هیجان کرد و پس از آن نیز سازندگان اعلام کردند که به زودی قسمت هایی از مبارزه ها و محیط های باز بازی نیز به نمایش در خواهند آمد. بعد از این نمایش، نوبت به فردی رسید که سال های گذشته در کنفرانس Microsoft بسیار شناخته شده بود. اینبار آقای پیتر مور (Peter Moore) از EA Sports به روی صحنه آمد. مور در ابتدا اعلام کرد که : "این مکان برای من خیلی آشنا است. خوشحالم که دوباره در میان طرفداران Xbox هستم و با آن ها صحبت می کنم."
 
مور در ابتدا از Kinect صحبت کرد و گفت که موفقیت این کنترلر باعث شده که EA Sports چهار بازی در سال 2012 برای Kinect راهی بازار کند. این بازی ها عبارتند از Tiger Woods ،Madden NFL ،FIFA و یک بازی دیگر (که بعداً اعلام می شود) خواهند بود. در ادامه، آقای مور اعلام کرد که در تعطیلات امسال بازیکنان می توانند بازی هایی مانند The Sims 3: Pets را با Kinect بازی کنند، چرا که قابلیت های کنترل صدای این کنترلر به بازی اضافه شده اند. پس از بیان این موضوع، مور از سازندگان بازی Mass Effect 3 دعوت کرد که بازی خودشان را نشان دهند. سازندگان قسمت هایی از این عنوان را به نمایش درآوردند که قابلیت های Kinect را برای این بازی نشان می داد. در این بازی، می شد دیالوگ ها را با صدای بلند خواند تا شخصیت بازی آن ها را انتخاب کند.
 
همچنین با فرمان صوتی می شد به شخصیت های بازی دستور داد که کجا بروند و کجا پناه بگیرند. بعد از این نمایش، لوگوی Ubisoft به نمایش درآمد و قسمت هایی از بازی Ghost Recon: Future Soldier به پخش شد. سپس، رئیس کمپانی Ubisoft به روی صحنه آمد و نشان داد که بازی Ghost Recon: Future Soldier به چه صورت با Kinect قابل بازی بود. به وسیله Kinect می شود تمام سلاح های موجود در بازی را تا قطعه آخر از هم باز کرد، قطعه خاص را انتخاب کرد، آن را تعویض کرد و سلاح را دوباره بست. حتی این کار را می شد با فرمان صوتی هم انجام داد. تشخیص فرمان صوتی، بسیار خوب توسط دستگاه انجام می شود. در ادامه، نشان داده شد که به چه صورت می توان در بازی از Kinect استفاده کرد. با باز و بسته کردن یک مشت، عمل تیراندازی صورت می گرفت و برای Reload کردن سلاح هم کافی بود دست را به پشت کمر ببرید و دوباره به جلو بیاورید.
 
پس از این قسمت، رئیس کمپانی Ubisoft اعلام کرد که از این به بعد تمام عنوان های تام کلنسی (Tom Clancy) که برای Xbox 360 ساخته می شوند، از کنترلر Kinect نیز پشتیبانی می کنند. در ادامه برنامه، آقای مارک ویتن (Marc Whitten) از بخش Xbox Live به روی صحنه آمد و قسمت های جدیدی که برای شبکه Xbox Live طراحی شده را به نمایش درآورد و نشان داد که همه آن ها به وسیله فرمان صوتی قابل کنترل هستند. همچنین مشخص شد که شبکه YouTube برای شبکه Xbox Live راه اندازی شده است. همچنین موتور جستجوی Bing برای Xbox به نمایش درآمد که بازیکنان تنها با گفتن نام بازی و آیتم مورد نظر به تمام چیزهایی که مربوط به این موضوع بود، دست پیدا می کردند.
 
پس از این قسمت، شبکه UFC به نمایش درآمد که به وسیله آن تمام کاربران Xbox Live می توانستند مسابقات UFC را به صورت آنلاین مشاهده کنند. در ادامه فیل اسپنسر (Phil Spencer) از Microsoft Game Studios به روی صحنه آمد. نوبت به نمایش بازی Gears of War 3 رسید. کلیف بلسزینسکی (Cliff Bleszinski) از Epic Games و آیس-تی (ICE-T) که یکی از صداگذاران بازی و یک رپر است، به روی صحنه آمدند و قسمت هایی از این بازی را به نمایش درآوردند. پس از این نمایش زیبا، نوبت به بازی جدید استودیوی بازیسازی Crytek رسید. یک بازی حماسی که در زمان روم باستان اتفاق می افتاد و با Kinect قابل بازی بود. این نمایش به صورت یک دموی از پیش آماده شده بود. بعد از این بازی، نوبت به عنوانی رسید که شایعات زیادی درباره آن شنیده می شد. بازی Halo: Combat Evolved Anniversary  که نسخه بازسازی شده اولین شماره از سری بازی های Halo  است، به نمایش درآمد.
 
بازی دارای بخش آنلاین و بخش داستانی جدید بود. همچنین مشخص شد که این بازی امسال راهی بازار می شود. در ادامه، نوبت به یکی دیگر از بازی های پر طرفدار Xbox 360 رسید. سازندگان بازی Forza Motorspot 4 با نمایش تریلری، قابلیت های Kinect را در این بازی به نمایش دادند و همچنین بخش هایی از محیط بازی و اتوموبیل ها به تصویر کشیده شدند. بعد از این بازی که با استقبال شدید حاضران روبرو شد، نوبت به بازی افسانه ای پیتر مولینیو (Peter Molyneux) رسید. نسخه جدید سری بازی های Fable که Fable: The Journey نام دارد، بازیکنان را به قهرمانی تبدیل می کند که بازی به آن نیازمند است. از نکات قابل توجه بازی، این بود که این عنوان کاملاً به وسیله Kinect قابل بازی است.
 
در طول اجرای این بازی، بازیکن به وسیله Kinect یک ارابه را هدایت کرد و پس از مدتی با اجرای جادوهای گوناگون، با دشمنان به مبارزه پرداخت. بعد از این بازی، آقای اسپنسر دوباره به روی صحنه آمد و اعلام کرد که بازی Minecraft برای Xbox 360 عرضه خواهد شد. بازی ای که به یکی از عنوان های پر سر و صدای PC تبدیل شده است. سپس، اعلام شد که Microsoft با کمپانی Disney قراردادی بسته و بازی ای به عنوان Disneyland را برای Kinect عرضه خواهند کرد. در دمویی که  از این بازی به نمایش درآمد، بازیکنان با پیتر پن (Peter Pan) بازی می کردند. پس از این نمایش نیز بازی Kinect Star Wars پخش شد که در بین سایر بازی های Kinect طرفدار بیشتری داشت و بسیار هیجان انگیز بود. بازیکنان در این عنوان در نقش یک Jedi قرار می گیرند و مبارزه خواهند کرد. هر چیزی که در دنیای Star Wars مشاهده کرده اید را می توانید در این بازی ببینید و تجربه کنید. سپس یکی از بازیسازان مشهور به روی صحنه آمد.
 
تیم شیفر (Tim Schafer) با حضور در کنفرانس MS بازی جدیدش را به نمایش درآورد. عنوان Sesame Street: Once Upon a Monster یکی دیگر از بازی های Kinect بود که بیشتر برای کودکان مناسب است. در ادامه برنامه، آقای کودو سونودا (Kudo Tsunoda) یکی از خالقلان Kinect به روی صحنه آمد تا امکانات جدیدی را برای این کنترلر به نمایش دربیاورد. سونودا Kinect Fun Labs را معرفی کرد که سه امکان مختلف را در اختیار بازیکنان قرار می دهد. قابلیت های اسکن اشیاء، اسکن بدن و صورت، خلق آواتار، قابلیت تشخیص حرکت انگشتان دست و خلق تصاویر 3D از جمله امکاناتی بودند که برای Kinect معرفی شدند. نمایش این امکانات باعث شد که خیلی از حاضران هیجان زده بشوند. پس از این قسمت ها، نسخه دوم بازی Kinect Sports به نماش درآمد که ورزش های جدیدی را در خود داشت. پس اجرای ورزش هایی مانند گلف و فوتبال آمریکایی به صورت زنده، یکی از دست اندرکاران استودیوی بازیسازی Harmonix به روی صحنه آمد و نسخه دوم بازی Dance Central را معرفی کرد. در ادامه، آقای متریک وارد شد و با اعلام اینکه Xbox 360 در سال گذشته، پر فروش ترین کنسول در دنیا بوده، از بازیکنان تشکر کرد. پس از این صحبت ها، نسخه جدید سری بازی های Halo که Halo 4 نام دارد، به نمایش درآمد و مشخص شد که این بازی یک سه گانه جدید خواهد بود. کنفرانس Microsoft با این نمایش به پایان رسید.
 

نظرات()

لینك دوستان

آمار و اطلاعات

امروز :

کل بازدید :

بازدید امروز :

بازدید دیروز :

بازدید این ماه :

بازدید ماه قبل :

تعداد کل پست ها :

آخرین بازدید :

آخرین بروز رسانی :

متفرقه

نظر سنجی